• Školský rok 2023/2024

• Prvomájové kreslenie

• Športové hry - ŠI+ŠKD

• Ping - pong

• V jedno popoludnie si žiaci ŠKD a ŠI spoločne zahrali ping - pong. Zmerali si svoje sily a zažili pri tom množstvo zábavy.

• Fašiangová nálada

• Fašiangová nálada neopustila žiakov z ŠKD a internátu ani popoludní. V internáte strávili príjemné popoludnie, ktoré sa nieslo v duchu Fašiangov. Spolu s pani vychovávateľkami žiaci hovorili o zvykoch a tradíciach, ktoré prináša toto obdobie. Svoju šikovnosť preukázali v rôznych zábavných hrách a súťažiach. Bolo to popoludnie plné radosti.

• Vystúpenie žiakov z ŠKD a internátu v domove dôchodcov

• Dňa 20. 12. 2023 sme navštívili  Dom dôchodcov v Kremnici. Prečo ? Pripravili sme pre nich program s VIANOČNOU  TÉMATIKOU. Blížia sa najkrajšie sviatky v roku, tak sme im chceli spríjemniť predvianočné chvíle. Vo sviatočnej pohode  sa rozžiarili očká babičiek a dedkov. Vystúpenie žiakov sa im veľmi páčilo a zožali sme veľký úspech a potlesk. Nakoniec sme im rozdali vianočné pozdravy, ktoré žiaci vyrábali s pani vychovávateľkami.

• Tvorivé dielne

• Žiaci z ŠKD si dňa  7. 11. 2023 popoludnie spestrili návštevou knižnice.  Na žiakov čakali tvorivé dielne, ktoré pre nich pripravila pani Gálisová.   Dnes žiaci spoločne vyrábali postavičku – príšerku. Ukázala im postup a žiaci sa s chuťou pustili do výroby. Zhotovené postavičky sme vystavili v spoločnom priestore ŠKD. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Preteky na kolobežkách

• Otestovali sme svoje zručnosti na kolobežkách :)

• Jesenné upratovanie

• Ako každú jeseň aj tohto roku sme upratovali pridelený úsek v okolí internátu. Všetci sme spoločne pracovali na skrášlení okolia nášho internátu.

• Tvorivé dielne v knižnici

• V rámci literárnej gramotnosti aj v školskom roku 2023/24 pokračujeme v tvorivých dielňach v mestskej knižnici v Kremnici. Témou tvorivých dielní bol jesenný strom z puzzle kúskov.

• Koncert na "Krídlach anjelov"

• V utorok 17.10. 2023 sa osem detí spolu s p. vychovávateľkou Bc. Bielikovou zúčastnili benefičného koncertu „Na krídlach anjelov“ v Žiari nad Hronom. V rámci tvorivých dielní si vyskúšali rôzne výtvarné techniky ako napr. pletenie košíkov, maľovanie pohľadníc technikou enkaustika / maľovanie voskom/, maľovanie sadrových odliatkov. Veľkú radosť mali maľovania na tvár. Na koncerte vystúpili skupiny IMT Smile, Desmod a Marian Greksa. Deti sa dobre zabávali a samozrejme si aj zatancovali pri známych hitoch spevákov.

• Popoludnie s klaunom

• 26. septembra nás čakalo milé prekvapenie v podobe vystúpenia klauna v internátnej jedálni. Všetci sme sa výborne zabavili na jeho smiešnych kúskoch.

• Švihadlový maratón

• Skákanie cez švihadlo, alebo švihadlový maratón, tak sme nazvali aktivitu, ktorú sme pripravili v stredu  11. 10. 2023 pre žiakov ŠKD a internátu. V tejto aktivite sa každý žiak pokúsil preskočiť cez švihadlo znožmo ale aj striedavo. Niektorí sa so švihadlom stretli prvý krát, iným to išlo perfektne a preskokov sme narátali aj cez dvadsať.  Žiaci súťažili s veľkým nadšením.  Najviac ich však potešilo, že urobili niečo pre zdravie.

• 23. ročník Beh do vrchu Kalvária

• V stredu 13. septembra 2023 sa v Kremnici konal 23. ročník behu do vrchu Kalvária, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci z ŠKD a Školského internátu.  Dĺžka trate bola 1720 m s prevýšení m 185 m.  Štart  pretekov sa uskutočnil pri šachte Ferdinand na ulici Jula Horvátha. Cieľ preteku bol na najvyššom schodíku vyhliadkovej terasy na kopci za kostolom Sv. Kríža na Kalvárii.  Mali sme veľkú radosť z toho, že sa naši žiaci zúčastnili a prajeme im ďalšiu chuť zdolávať atletické výzvy.

• Výroba vianočných dekorácií

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami sme v ŠI , ešte stihli vyrobiť  vianočné magnetky - domčeky z paličiek.

• Maľovanie pieskom

• Tak toto nás teraz baví. Maľovanie pieskom, tentoraz obrázky s vianočnou tématikou.

• Spojená škola internátna Kremnica
      • +421 045 6782 49x x1 - Sociálna pracovníčka x2 - Riaditeľ školy x3 - Ekonomický úsek x4 - Zástupkyňa riaditeľa x5 - Kuchyňa 045/6742 214, 0911858637
      • Riaditeľka školy: jana.hricova@szsi.sk Zástupkyňa: dasa.szabova@szsi.sk Sociálna pracovníčka: sylvia.skamlova@szsi.sk Ekonomické oddelenie: katarina.zufkova@szsi.sk ZŠ pri ZZ Kremnica: zsprizz@szsi.sk 045/6742 144-148, kl. 218
      • Sama Chalupku 315/16, 967 01 Kremnica Slovakia